İLETİŞİM ENGLISH
Google Maps
İletişim Formu

SERTİFİKALARIMIZ KALİTELİ VE ÇEVRE DOSTU HİZMETİN KANITLARI

Universal Tekstil olarak sahip olduğumuz uluslararası sertifikalarla hem ürün ve hizmet kalitemizi kanıtlıyoruz hem de doğaya olan saygımızı bir kez daha gösteriyoruz.

Oekotex® 100 Standardı

Eko-Teks Standart 100; üretimin bütün aşamalarındaki tekstil ham maddelerini, tekstil dışı bileşenleri, ara ve nihai ürünleri global bir test ve belgelendirme sistemine tabi tutar. Bu standardın amacı; ürünlerin zararlı maddeler içermemesini sağlamaktır. Ayrıca Eko-Teks Standart 100; Avrupa Birliği’nin insan hayatını ve çevreyi, kimyasalların oluşturabileceği risklerden korumaya katkı sağlayan REACH düzenlemesi ile de uyumludur.

Küresel Geri Dönüşüm Standardı (GRS)

GRS, doğru içerik talepleri ve iyi çalışma koşulları sağlamak; zararlı çevresel ve kimyasal etkileri en aza indirmek için gereklilikler tanımlamayı hedefleyen bir standarttır. 50’den fazla ülkede çırçırlama, eğirme, dokuma, örme, boyama, baskı ve dikiş işleri ile uğraşan şirketleri kapsar. GRS belgesine sahip bu şirketler, çevreye duyarlı kumaş üretimi gerçekleştirir.   

ISO 9001: 2015

ISO 9001 belgesi, sunulan ürün ve hizmetlerin uluslararası geçerliliği bulunan bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilmesini sağlar. Ayrıca etkin bir kalite yönetim sistemini de tanımlar. Bu standard, aynı zamanda bir şirketin ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlayabileceğinin güvencesini de belirler.

ISO 50001: 2018

İmalat ve hizmet sektörleri ile kamu kurumları dahil olmak üzere orta ve küçük ölçekli firmalara fayda sağlayan ISO 50.000: 2011 Standardı; firmalara enerji yönetim sisteminin kurulmasındaki gereksinimleri verir. Özellikle enerji üretimi fazla olan sanayi tesislerinin enerji yönetimi için bir çerçeve çizen standard; kurumsal, ticari ve kamu tesislerinin enerjilerinin yönetilmesini amaçlar.

ISO TS EN 5001

ISO TS EN 5001 Standardı, uluslararası alanda en iyi enerji yönetim standartlarını belirler. Enerji verimliliğini artırmak, daha az karbon salınımı, maksimum su tasarrufu ve temiz üretim gibi birçok konu, bu standardın kapsamında yer alır.